Ono, ja, polskie ubrania do karmienia + trochę pięknych zdjęć.

Ubrania do karmienia

Kiedy decydowałam się na karmienie piersią, nie sądziłam, że w dobie wolnego rynku będę mieć problem natury garderobianej. Jest przecież tyle firm, które produkują ubrania dla mam karmiących. Dopiero kiedy bliżej przyjrzałam się ofercie, zrozumiałam, że łatwo nie będzie. Ubrania do karmienia piersią są w większości albo brzydkie, albo koszmarnie drogie, albo mają miejsce na brzuch. A niektóre nawet bez „albo”.

Powrót do formy

Być może jestem wyjątkiem, bo po porodzie dość szybko przeistoczyłam się z dostojnego wieloryba w dotychczasową siebie. Odcinane pod biustem sukienki ciążowe, pozwalające na dyskretny przemyt arbuzów, przydawały mi się bardzo krótko. Dlatego dość szybko przerzuciłam się na ofertę „normalnych” sklepów, szczególnie jeśli chodzi o kiecki, bo bluzki z patentami umożliwiającymi dyskretne karmienie wciąż bardzo mi się przydają. Tak trafiłam na Koszulove – niewielką polską firmę, która oferuje naprawdę ciekawe, niesztampowe rozwiązania.

Budowanie spójnej szafy

Bo wiecie, chodziło też o to, żeby nie wydawać mnóstwa kasy na coś, co będzie mi się przydawało… właściwie nie wiadomo jak długo. Pół roku, rok, trzy lata? Kiedy zaczynałam karmić, nie miałam pojęcia, ile to potrwa. Chyba żadna z nas nie jest w stanie tego przewidzieć. Byłam jednak pewna, że chcę przez ten czas wyglądać i czuć się dobrze. Wybierać ubrania w moim stylu, pasujące do reszty garderoby. Czekało mnie karmienie w miejscach publicznych i związane z nim stresy. Nie miałam ochoty dokładać do tego samopoczucia rozmemłanej matki-Polki w rozciągniętym dresie czy workowatej koszulce.

Ulubione patenty

Sposobów na dostosowanie ubrań do możliwości karmienia jest cała masa. Mnie najbardziej pasują dekolty kopertowe i koszulowe (zapinane na guziki lub zatrzaski), sprytnie ukryte zamki i suwaki oraz „okienka”, czyli coś w rodzaju otworu, umiejscowionego na wysokości biustu i jakoś zamaskowanego. Jestem fanką bluzki-hiszpanki o fantazyjnej nazwie Falbunny (pod falbanką ma ukryty dwukierunkowy zamek), a kremowobeżowa Vanilla Sky świetnie komponuje się z większością moich spódnic, także tą cekinową. Wspólną cechą tych ubrań jest zapewnienie dyskrecji tak mnie, jak i dziecku. A to dla mnie bardzo ważne, bo nie chcę się obnażać bardziej, niż to konieczne.

Być mleczarnią, pozostać człowiekiem

Przy moim trybie życia najważniejszą cechą w ubraniu do karmienia jest to, żeby wyglądało „normalnie”. Większość dnia spędzam jednak w pracy, gdzie nie mam ochoty epatować zamkami w widocznych miejscach, dziurami pod pachami czy dekoltem do pasa. Dlatego moim skrytym marzeniem jest klasyczny, granatowy golf, który będzie wyglądał dobrze wpuszczony w rozkloszowaną spódnicę, a jednocześnie umożliwi karmienie. Bardzo tęsknię za golfami! Tymczasem pokazuję Wam dzisiaj kawałek mojej karmicielkowej garderoby. Bluzki z Koszulove idealnie pasują do moich założeń „szczęśliwej szafy”.


Bluzki: Koszulove
Wnętrze: Absurdalia Cafe
Zdjęcia: Michalina | Thing Called Love