Zaczynam rok od odwyku. Miesiąc bez zakupów – czy to wykonalne? Razem z Olą z bloga Wolniej sprawdzimy, jak się żyje, nie kupując.

Dwie spódnice, sukienka, buty, trochę kosmetyków, kilka e-booków i dwie książki o rozszerzaniu diety niemowlaka. Szalik i rękawiczki. Ciepłe rajstopy. Kubek i notes do pracy. I obiady do pracy, jakieś 20 razy. To bilans moich zakupów z ostatnich 2 miesięcy. A do tego prezenty gwiazdkowe i trochę dziecięcych gadżetów.

Sporo tego.

Od mojego Kwietnia Bez Zakupów minęły prawie 2 lata. Czuję, że potrzebuję powtórki, bo choć nie rzuciłam się w ciążowo-wyprawkowy wir kupowania, to ostatnio zdecydowanie za szybko powiększa się mój stan posiadania i wishlisty na Pintereście.

Czuję przesyt.

Zwłaszcza teraz, po grudniu, który chcąc nie chcąc, wypełniłam myśleniem o zakupach. Jak ludzie, którzy po świątecznym obżarstwie z ulgą przechodzą na dietę, tak ja zarządzam post w innym obszarze mojego życia: kupowaniu.

Razem raźniej!

Do akcji zaprosiłam blogerkę, której filozofia życiowa jest mi bardzo bliska. Na naszych blogach co tydzień znajdziecie relacje z tego, jak nam idzie realizacja postanowień, a na instagramowych kontach będziemy publikować m. in. zdjęcia naszych tygodniowych koszyków ze spożywczego. Mam nadzieję, że uda się nam obu nauczyć zdrowych nawyków zakupowych i przede wszystkim spokojnie przetrwać wyprzedaże. Widziałam, co się działo w Złotych Tarasach dzień po świętach. Nie chcę być tego częścią.

Styczeń Bez Zakupów: zasady

1. Nie kupujemy przedmiotów (ubrań, biżuterii, dodatków, rzeczy do domu, kosmetyków, zabawek itd.).
2. Dozwolone jest kupno rzeczy zużywalnej, pod warunkiem, że poprzednia się skończyła (np. krem do twarzy, tusz do rzęs).
3. Zakupy spożywcze robimy raz w tygodniu wg ustalonego wcześniej planu posiłków.
4. Zapisujemy wydatki!
5. Nie przeglądamy sklepów online w poszukiwaniu rzeczy, które kupimy po zakończeniu Stycznia Bez Zakupów.
6. Jeśli chcecie wiedzieć, jak nam idzie, zaglądajcie:
– na blogi Wolniej i Napisawszy
– na IG mój i Oli, gdzie szukajcie hashtaga #StyczenBezZakupow.


Styczeń bez zakupów to pierwszy z 12 etapów mojego Roku „Bez”. Zaczynam od dzisiaj. Może też się przyłączysz?