Konferencja odbyła się w dniu 15 października b.r.
Gościem specjalnym było Ono, które od 6 miesięcy prowadzi kompleksowe badania na poniższe tematy.

Harmonogram konferencji

4:30-6:30 Rozmowy z sufitem. Dlaczego nie odpowiada?

Panel dyskusyjny. Wspólnie z ekspertem spróbujemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie, a także stwierdzić, czy rodzice rzeczywiście nie widzą naszych rozmówców, czy też tylko udają, że śpią. Gościem specjalnym będą koty domowe, które od lat zajmują się tym zagadnieniem.

6:30-7:00 Przerwa śniadaniowa

7:00-8:30 Rozgryźć pudełko z chusteczkami w 5 minut

Ćwiczenia praktyczne. Zajęcia obejmują rozbiór pudełek na macie edukacyjnej w pozycji na wznak, pozycji na boku oraz pozycji na brzuchu. Dla chętnych przewidziana prezentacja metod rozbioru w pozycji siedzącej. Organizator zapewnia pudełka.

8:30-9:00 II przerwa śniadaniowa

9:00-10:30 Turlanie i pełzanie, czyli jak dotrzeć do piłeczki

Warsztat tematyczny. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz odpowiednich sprzętów uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności motoryczne. Dla najlepszych uczestników zniżka na kolejne warsztaty z raczkowania.

10:30-11:00 III przerwa śniadaniowa

11:00-12:30 Dlaczego wózek czasem gryzie?

Zajęcia terenowe, połączone z testami różnych typów wózków, kocyków, kombinezonów i śpiworków. Dodatkowo przewidziane ćwiczenia ze skutecznych metod ponaglania sklepowej kolejki (marudzenie, płacz, wrzask, ryk, lament oraz histeria).

12:30-13:00 Lunch (bufet). Prezentacja oferty sponsorów

Bufet lunchowy typu BLW przewiduje kaszkę jaglaną na mleku modyfikowanym bez GMO, ekspozycję na gluten w formie skórki z chleba, owoce sezonowe w postaci późnych malin i organicznych bananów oraz przekąskę węglowodanową (bezcukrowe wafelki ryżowe). Jako napoje przewidziano sok świeżo wyciskany z marchewki z ekosklepu i wodę źródlaną z certyfikatem IMiD.

Lunch sponsorują łyżeczki Babydream, smoczki Medela, kubeczek DoidyCup oraz mata ezpz.

13:00-14:30 Mama idzie siku. Tragedia w 1 akcie

Spektakl teatralny w wykonaniu wychowanków żłobka artystyczno-językowego.

14:30-15:00 Przerwa obiadowa

15:30-17:00 „Fascynujące widoki”. Wernisaż wystawy fotograficznej

Prezentacja zdjęć o tak znamiennych tytułach, jak „Grzbiety książek”, „Tata bierze prysznic”, „Czerwona boja na falach Bałtyku”, „Ekran komputera” i wielu innych.

17:00-18:30 Trening asertywności

Wykład doświadczonego coacha, który objaśni uczestnikom tajniki strategii zachowywania milczenia w obliczu „powiedz >mama<” oraz triki, które pomogą w tej sytuacji powiedzieć „tata”, „baba” i „dziadzia”.

18:30-19:00 Koniec kąpieli czy koniec świata?

Zajęcia grupowe z psychologiem. Przepracujemy najbardziej powszechne lęki i traumy, takie jak wyjmowanie z wanienki, osuszanie szyi oraz wkładanie body przez głowę.

19:00-20:00 Zakończenie konferencji

Organizator nie zapewnia zakwaterowania ani pieluch tetrowych dla rodziców uczestników. Uczestnicy, którzy wymagają odbeknięcia po posiłku, proszeni są o poinformowanie o tym przy rejestracji ze względu na napięty plan konferencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spowodowane drzemkami nieobecności podczas niektórych zajęć.

Mata edukacyjna ze zdjęcia: Kiwika Baby (na zamówienie).