Sto kobiet. Różne style. Różne miasta. Jedna sukienka.

Rok w spódnicy

Projekt Klaudii-Haukotelli „365 dni w spódnicy” obchodzi już jutro urodziny. Z kolei moja własna, prywatna rocznica nienoszenia spodni mija 2 listopada. Postanowiłam tego dnia rozpocząć akcję, na której pomysł wpadłyśmy (wspólnie z kilkoma „spódniczankami”) jeszcze na początku roku. Zakładam stowarzyszenie wędrującej sukienki!


„Ubranie nie ma znaczenia, dopóki ktoś go nie włoży”.

Marc Jacobs

Od pomysłu do realizacji

Sporo czasu upłynęło mi na dopinaniu tego projektu, a najwięcej: na poszukiwaniu odpowiedniej sukienki. Miałam mocno sprecyzowane wymagania: chciałam, żeby miała uniwersalny krój, który pozwoli ją założyć dziewczynom o różnych rozmiarach. I uniwersalny kolor, który podpasuje różnym typom urody. I możliwie naturalny materiał. Uwierzcie mi, szukałam przez kilka miesięcy, oczywiście nie od rana do nocy, ale w wolnych chwilach. Na ideał natrafiłam przypadkiem. Poznajcie się: oto A Dress, znana również jako Wędrująca Sukienka, Mała Granatowa, Zrobiona z Dzianiny Wiskozowej, Gładka Między Wzorzystymi, W Linię A Krojona.

Zasady akcji

Zbieram 100 kobiet, które będą przekazywać między sobą paczkę. Paczkę, w której znajdzie się sukienka oraz dziennik. Zadanie: zestawić A Dress z tym, co masz już w szafie i pokazać siebie, swój styl, osobowość, charakter. W sukience należy wyjść z domu i cyknąć sobie zdjęcie przedstawiające całą sylwetkę. Potem trzeba napisać parę słów o sobie, swoim dniu i przemyśleniach okołosukienkowych w dzienniku – i przekazać paczkę dalej. Gotowe!

Wiesz, jaki jest nasz sekret? To takie proste. Kochamy się nawzajem. Jesteśmy dla siebie miłe. Wiesz, jaka to rzadkość?

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Po co & dlaczego

Żeby stworzyć wspólnotę kobiet. Żeby zrobić razem coś fajnego. Żeby bliżej się poznać. Żeby pokazać swój styl. Żeby pracować nad swoim stylem. Żeby znaleźć nowe koleżanki. Żeby wskrzesić ideę pisania listów. Żeby posłać dalej dobre emocje. A także, żeby pomóc tym dziewczynkom i kobietom, które nie mają możliwości ubrania się i wyglądania tak, jak by chciały – bo przewiduję współpracę z kilkoma akcjami charytatywnymi.


Dołączysz?

Wymagania są proste i nietrudno je spełnić. Wystarczy, że jesteś kobietą, która mieszka w Polsce, nosi ubrania w rozmiarze 34-44 i ma aktywne konto na Facebooku. Nieważny jest wiek, stan cywilny, wyznanie, waga, wzrost ani to, czy na co dzień nosisz głównie spodnie.

[Aktualizacja] Nabór uczestniczek został zakończony. 2 listopada sukienka rusza w Polskę! Jeśli chcesz ją śledzić, zapraszam na mój fanpage na Facebooku oraz na Instagram. Szukaj pod hashtagiem #podajadress oraz #100warzyszeniewedrujacejsukienki.


Dziękuję wszystkim kobietom, które podpowiadały, kibicowały, trzymały kciuki oraz inspirowały, także nieświadomie. Bez Was tej akcji by nie było.